KADIKOY TICARET MESLEK LISESI

(1/1)

gelincik:
OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1963 öğretim yılında Kemal Atatürk Ortaokulunun bir bölümünde öğretime başlamıştır.

Daha sonra Acıbadem’ de şahsa ait bir binada öğretime devam etmiş, 1965-1966 öğretim yılında bugünkü Hükümet Tabipliği’nin bulunduğu Haydarpaşa Köprüsü’nün bitişiğindeki binada 1974-1975 öğretim yılı Şubat ayına kadar eğitim öğretimini sürdürmüştür.

1975 yılı şubat ayında Göztepe’deki binasına taşınmıştır.Okulumuz bünyesinde 1970-1971 öğretim yılından itibaren Akşam Ticaret meslek Lisesi öğretime başlamış, akşam okullarının kapatılmasıyla 1998 yılında son öğrencilerini de mezun ederek eğitim faaliyetlerini bitirmiştir.

1997-1998 Öğretim yılında okulumuz içerisinde Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ilave olarak açılmış olup ilk mezunlarını 2000-2001 eğitim - öğretim yılında vermiştir.

Okulumuzun 4. katı hayırsever İhsan  KURŞUNOĞLU tarafından annesi Şöhret KURŞUNOĞLU nun anısına yaptırılmıştır.

OKULUMUZ HAKKINDA

OKULUN ADI
 KADIKÖY TİCARET MESLEK LİSESİ

İLİ
 İSTANBUL

İLÇESİ
 KADIKÖY

OKUL MÜDÜRÜ
 Şaban KILIÇ

TELEFON  NO (Santral)
 0216 566 92 67-68

TELEFON NO (Okul Müdürü)
 0 216 5670420

FAKS NO
 0 216 5671042

OKULUN AÇIK ADRESİ
 FAHRETTİN KERİM GÖKAY CAD /GÖZTEPE/KADIKÖY/İSTANBUL

KURULUŞ YILI
 1963

WEB ADRESİ
    www.kadikoyticaret.k12.tr
E-POSTA
    kadikoyticaret@kadikoyticaret.k2.tr

Süratle gelişen bilgi ve teknolojinin gerisinde kalmadan ve bunlara yön verebilen; araştırmacı niteliğini kazanmış ve her alanda söz sahibi olabilecek bireyler yetiştirmek arzusundayız. 

Bütün bunları yaparken insan sevgisi, saygı, hoşgörü ile dolu, barışı ve milli, manevi değerleri yücelten, kıymet veren, kendisi ve toplumla barışık birer fert olma özelliğini verme çabası içerisindeyiz. 

Öğrencilerimizin; başarıya ulaşan, ulaştığı başarıyı hizmete dönüştüren insanlar olabilmeleri de beden, zihin, ahlak, ruh, ve duygu bakımlarından sağlıklı olarak yetişmelerine, olumlu bir kişilik oluşturup bu kişiliği oturtmalarına bağlıdır. Bu özelliklere sahip kişiliklerini oluştururken Mevla'na, Yunus, İbn-i Sina misali sevgiyi, bilimi özümsemiş, o felsefeyi yakalamış öğrenciler yetiştirmek eğitim anlayışımızın temelidir. 

Ticaret Meslek Lisesi 9-10-11. sınıflarında muhasebe, bilgisayar, ekonomi, hukuk ve diğer genel kültür dersleri verilmektedir. Anadolu Ticaret Lisesi bölümünde bir yıl hazırlık yabancı dil (İngilizce), video, televizyon, bilgisayar destekli bir eğitim ve öğretim verilmektedir.

Öğrencilerimiz derslerini; sınıfların yanında bilgisayar laboratuarı, fen bilimleri laboratuarı, mesleki eğitim laboratuarlarında ve beden eğitimi salonlarında uygulamalı olarak yapmaktadırlar. Okulumuzda bilgisayarla, video ve televizyonla modern bir şekilde eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, Internet üzerinden istenilen bilgilere ulaşmakta olup okulumuzun WEB sitesi üzerinden bilimsel ve sosyal etkinliklerimiz yayınlanmaktadır. Bilimsel ölçme-değerlendirme, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleriyle, öğrencilerimizin her yönleriyle ilgilenilmekte ve bütün sorunlarını okul rehber öğretmeni ile paylaşarak çözülmektedirler. 

Öğrencilerimiz bir aile sıcaklığı ve sevgi ortamı içerisinde sağlıklı bir öğrenci-öğretmen diyalogu ile eğitim-öğretim görmekte ve halk oyunları, voleybol, basketbol, müzik koroları vb. birçok sosyo-kültürel etkinliklere katılmaktadırlar. 

Okuldaki tüm öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sportif etkinliklerden yararlanması amaçlanmaktadır. Haftalık iki saat Beden Eğitimi dışında; her öğretim yılı başında ilgili branşlardaki öğretmenler tarafından takım seçmeleri yapılır.

BASARILARIMIZ

98 - 99   İstanbul Tekvando Şampiyonası Türkiye Seçmesi 60 kg Birincisi
98 - 99  Kız Voleybol üçüncüsü Anadolu Yakası T.M.L arası Spor şöleni Voleybol kız ikincisi

98 - 99  Anadolu Yakası T.M.L arası Spor şöleni Basketbol kız üçüncüsü 
98 - 99  Anadolu Yakası T.M.L arası Spor şöleni Basketbol erkek ikincisi 
98 - 99  Milliyet 98 Türkiye Liseler arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması "Kaşıklı Karşılama" dalı Türkiye üçüncüsü 
Milliyet 98  Milliyet 98 Türkiye Liseler arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışması "Halay" dalı Türkiye üçüncüsü 
Milliyet 98  T.C. Kadıköy Belediye Başkanlığı Kupası 5. çevre koşusu Lise kızlar ikincisi 
93 - 94 Kadıköy Kaymakamlık Yol Koşusu Takım birinciliği 
92 - 93 Belediye Yol Koşusu Birinciliği 
92 - 93  Kadıköy Gençlik ve Spor Şenlikleri Lise Erkek Voleybol Takım ikinciliği 
89 - 90  Gençlik Şenlikleri Futbol Birinciliği 
88 - 89  Okullar arası Futbol Takım Birinciliği 
87 - 88  Okullar arası Voleybol Takım İkinciliği 
87 - 88 Gençlik Şenlikleri Voleybol Takım Birinciliği 

OKUL MUDURUMUZ

20.07.1955 tarihinde Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde doğdu. İlköğretimini Yücekapı Köyü ilkokulunda, orta öğretimini Sivas'ta, Yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi işletme fakültesinde tamamladı. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.

1977 yılında Ağrı iş ve işçi bulma kurumunda şube müdürlüğü yaptı. 1978-1981 tarihlerinde Ağrı Ticaret Lisesinde öğretmenlik ve Ağrı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yaptı. 1981-1984 yılları arasında Maçka Ticaret Lisesinde öğretmenlik ve müdür baş yardımcılığı yaptı.

984-1989 yılları arasında Erzurum Ticaret Lisesinde öğretmenlik ve Okul Müdürlüğü yaptı. 03.04.1989 tarihinde Kadıköy Ticaret Meslek Lisesine Müdür olarak atandı. Halen bu görevine devam ediyor.

Evli ve 6 çocuk babası olan Şaban KILIÇ Okul Müdürlüğünün yanında İstanbul Anadolu yakası Ticaret Meslek Liseleri Koordinatör Müdürlüğü görevini de yapmaktadır. Fransızca, Arapça ve Farsça bilmekte olup halen İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır.

1997-1998 Yıllarında Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesinin kuruluşunda bulunmuştur

bigshow:
teşekkürler paylaşımın için

Navigasyon

[0] Mesajlar